طراحی سایت بر اساس سئو

طراحی سایت بر اساس سئو

طراحی سایت بر اساس سئو به وب سایت های گفته می شود که از شروع فرآیند سفارش طراحی سایت آنها را برای رتبه های بالا در موتورهای جستجو آماده می کنند. ایجاد یک وب سایت سازگار با سئو به این معنی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو می توانند هر صفحه را در وب سایت به طور موثر بررسی کنند، محتوا را به طور مؤثر تفسیر کنند و آن را در پایگاه داده خود فهرست کنند. پس از فهرست‌بندی، می‌توانند مرتبط‌ترین و ارزشمندترین صفحات وب را بر اساس موضوعاتی که جستجو می‌کنند به کاربران خود ارائه دهند. هرچه استراتژی های سئو بهتر باشد و خدمات سئو بیشتر در فرآیند طراحی وب ادغام شود، شانس فهرست بندی و رتبه بندی در صفحه اول نتایج جستجو بیشتر است.

از آنجایی که از بین میلیاردها نفری که هر روز از موتورهای جستجو استفاده می کنند، کمتر از 5٪ از صفحه اول سرپ عبور می کنند، بسیار مهم است که برای افزایش ترافیک ارگانیک و کسب رتبه صفحه اول، یک وب سایت سئو شده، طراحی و توسعه دهید.

یک جوک در جامعه سئو گوگل وجود دارد که می گوید: «بهترین مکان برای پنهان کردن جسد کجاست؟ در صفحه دوم نتایج جستجو.”

در زیر یک طرح کلی برای کمک به شما در بهینه سازی وب سایت جدید خود برای موتورهای جستجو آورده شده است. دو بخش اصلی برای استراتژی های طراحی وب سئو گوگل وجود دارد: سئو داخلی و سئو خارجی.

طراحی وب سایت بر پایه سئو قسمت 1: سئو داخلی

بهینه سازی روی صفحه شامل استراتژی های سئوی وب است که مالک وب سایت آن ها را کنترل می کند. این استراتژی ها نقش مهمی در خزیدن موتورهای جستجو و درک محتوای شما دارند.

استراتژی های سئو در صفحه:

 • انجام تحقیقات کلمات کلیدی، انتخاب کلمات کلیدی و موضوعات مناسب و استفاده از آنها در مکان های مناسب در صفحه
 • استفاده از تگ های عنوان، تگ های هدر، تگ های جایگزین تصویر و تگ توضیحات متا به درستی
 • ایجاد یک ساختار URL که برای کاربران و موتورهای جستجو بهینه شده است
 • ایجاد یک ساختار لینک داخلی، ناوبری و معماری اطلاعاتی که به موتورهای جستجو کمک می کند وب سایت را به طور موثر و کارآمد جستجو و با انتظارات کاربر شما همسو باشد.
 • ایجاد محتوای عالی که می تواند برای کسب لینک های ورودی در طول استراتژی های بهینه سازی خارج از صفحه استفاده شود
 • استفاده از انواع مختلف محتوا مانند تصاویر، فیلم ها، فهرست ها و متن
 • ایجاد یک طراحی وب سایت واکنش گرا که تجربه عالی را در همه دستگاه ها ارائه می دهد
 • طراحی وب سایتی که از نظر بصری جذاب باشد، نشان دهنده برند شما باشد و ظاهر و احساسی ثابت داشته باشد

طراحی سایت بر اساس سئو قسمت 2: بهینه سازی سایت به وسیله سئو خارجی


بر خلاف سئو تکنیکال بهینه سازی خارج از صفحه به مدیریت اجرای تکنیک های سئو و تقویت یک وب سایت اشاره دارد. این مدیریت منجر به کسب لینک ها و اشاره های رسانه های اجتماعی می شود که می تواند اعتبار وب سایت شما را افزایش دهد و در نتیجه باعث افزایش رتبه و ترافیک سئو می شود.

تکنیک های خارج از صفحه عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل رقبای خود برای درک بهتر اینکه از چه استراتژی هایی برای رتبه بندی در نتایج جستجو استفاده می کنند
 • استفاده از کلید واژه های اصلی در لینک های ورودی سایت خود
 • کسب لینک های ورودی از وب سایت هایی که توسط موتورهای جستجو معتبر تلقی می شوند

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

تکنیک‌های سئو را می‌توان به دسته‌هایی تقسیم کرد: تکنیک‌های کلاه سفید، آن‌هایی که مورد قبول موتورهای جستجو هستند و روش‌های توصیه‌شده برای بهبود رتبه هستند، و تکنیک‌های کلاه سیاه که فریبنده هستند و منجر به جریمه‌های گوگل یا ممنوع شدن توسط موتورهای جستجو می‌شوند.

تکنیک های کلاه سفید

استراتژی هایی که در بالا ذکر شد کلاه سفید در نظر گرفته می شوند و به سئوی وب سایت ارزش می بخشند و یک تجربه طراحی وب سایت عالی را ارائه می دهند. علاوه بر این، آنها می توانند رتبه بندی، ترافیک و فروش را از گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش دهند.

تکنیک های کلاه سیاه

این تکنیک های کلاه سیاه در گذشته برای دستیابی سریع به رتبه های بالا استفاده می شد. با این حال، موتورهای جستجو الگوریتم‌های خود را برای شناسایی چنین تکنیک‌هایی به‌روزرسانی کرده‌اند و دائماً از یادگیری ماشینی برای کشف تکنیک‌های فریبنده برای دستکاری SERPها استفاده می‌کنند.

 • خرید لینک
 • فروش لینک
 • محتوا و لینک های پنهان
 • استفاده از کلمه کلیدی به صورت اسپم
 • استفتده بیش از حد از کلمه کلیدی
 • کپی کردن نوشته
 • پنهان کاری
 • پنهان کردن لینک ها در وب سایت شما

برای اطلاعات بیشتر درباره بهینه سازی سایت خارج از صفحه مقاله سئو خارجی را مطالعه بفرمایید.

خدمات طراحی وب سئو به درستی انجام شده است

هنگامی که سئو به درستی انجام شود و در فرآیند شرکت طراحی سایت جای داده شود، خدمات سئو با ایجاد سازگاری با موتور جستجوی وب سایت، تجربه کاربری خوب، و کمک قابل توجهی به کسب و کارها در دستیابی به اهداف بازاریابی آنلاین خود، ارزش بیشتری به تجربه وب سایت می بخشد. اگر برای سفارش یک طراحی وب سایت حرفه ای سازگار با سئو یا بازطراحی کامل به کمک نیاز دارید، لطفاً تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان

برای گرفتن مشاوره تخصصی رایگان جهت رشد کسب و کار خود شماره تماس خود را ارسال نمایید.

مطالب مفید

تحقیق کلمات کلیدی
سئو

تحقیق کلمات کلیدی: یکی از رکن های اصلی سئو

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مراحل در بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) است. اگر بخواهید وبسایت شما در نتایج جستجوهای گوگل و سایر

بهترین ابزار سئو
سئو

ابزارهای کاربردی سئو در ۲۰۲۴

سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) یک فرآیند پیچیده و چندبُعدی است که به مجموعه‌ای از ابزارها و تکنیک‌ها نیاز دارد تا بتواند بهینه‌ترین نتایج را به

به رشد کسب و کار خود فکر میکنید؟

همین حالا با ما تماس بگیرید

رشد کسب و کار