شرکت دیجیتال مارکتینگ سپنتا

شرکت دیجیتال مارکتینگ سپنتا

سئو خارجی چیست و چگونه به سئو سایت کمک می کند؟

off page SEO

منظور از سئو خارجی چیست؟

اگر بخواهیم سئو را معنا کنیم باید بگوییم به بهینه سازی موتور های جستجو، سئو می گویند. از طرف دیگر امروزه بیشتر افرادی که بازاری یا مدیر عامل یک هستند برای اینکه بتوانند خود را در سایت معرفی کنند نیاز به شرکت خدمات سئو دارند. از دیگر مواردی که نیاز است در مورد سئو بدانید آن است که سئو به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شود که شامل سئو داخلی و خارجی نیز می باشد. اگر بخواهیم به طور کامل شرح دهیم که سئو داخلی و خارجی چیست در زیر به طور کامل به آنها اشاره کرد. هم چنین ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل سئو خارجی را توضیح دهیم. بنابراین جهت اطلاع بیشتر در مورد سئو خارجی موارد زیر را به دقت بخوانید.

سئو داخلی

 در سئو داخلی یا On-Page SEO همانطور که از اسم آن پیداست تمام تمرکز بر بهینه کردن صفحه مورد نظر سایت خود می باشد که با استفاده از تکنیک های مختلف از قبیل تولید محتوا، نوشتن متا تگ تا سئو تکنیکال، سایت از لحاظ فنی برای موتورهای جستجو بهینه می شود. سئو داخلی از اصلی ترین عوامل برای بهبود رتبه سایت در گوگل می باشد.

سئو خارجی

سئو خارجی که به اصطلاح دیگر به آن Off-Page SEO هم می گویند شامل کار ها و تکنیک های می باشد که خارج از سایت خود جهت بهینه سازی سایت خود انجام خواهید داد، که می توان به شبکه های اجتماعی و رپورتاژ اشاره کرد.

مهم ترین مزایای سئو خارجی چیست؟

از آنجایی که سئو خارجی برای بهینه سازی سایت بسیار موثر می باشد، دارای مزیت های ویژه ای می باشد که به شرح زیر می باشد.

 • روند بهبودی رتبه سایت ها در گوگل
  یکی از مهم ترین مزایای سئو خارجی می توان به روند بهبود رتبه سایت در گوگل اشاره کرد. از آنجایی که سئو خارجی را برای وب سایت خود انجام می دهیم سبب ارزشمند شدن سایت ما در گوگل خواهد شد. از همین رو سئو خارجی سبب بهتر شدن رتبه سایت ما در گوگل خواهد شد.
 • افزایش ترافیک سایت
  قاعدتا طبیعی است زمانی که رتبه سایت شما در موتور های جستجو بهتر شود، طبیعتا کاربران زیادی به سایت شما وارد می شود و همین عامل سبب افزایش ترافیک سایت شما نیز می شود. به این نکته توجه داشته باشید زمانی که ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند احتمال خرید در سایت شما هم نیز افزایش پیدا می کند. در نتیجه کسب و کار شما نیز رونق خواهد گرفت.
 • ورود کاربران رسانه های مختلف به سایت شما
  زمانی که شرکت خدمات سئو بر سئو داخلی وقت می گذارد، در واقع همین کار وی سبب  جلب رضایت گوگل از سایت ما می شود. از طرف دیگر افرادی که بر روی سئو سایت خود مشغول هستند، تلاش می کنند که از طریق موتور های جستجو کاربران زیادی را جذب کنند. اما در سئو خارجی توسط شبکه های اجتماعی سعی می کنیم که کاربران را از فضاهای مختلفی جذب کنیم .
 • افزایش اعتبار سایت و امکان کسب درآمد بیشتر
  می توان گفت سئو خارجی باعث افزایش اعتبار سایت ما خواهد شد و همین اعتماد در گوگل باعث بهتر شدن نتایج جستجو رتبه های سایت ما می شود.

تکنیک های سئو خارجی شامل چه مواردی می باشد؟

سئو خارجی

یکی از عامل هایی که سبب بهتر شدن رتبه های سایت در سئو خارجی می شود، تکنیک ها است. توجه داشته باشید تمامی قید های که در زیر قید می شود را باید حتما بر روی سایت خود پیاده کنیم.

سایت های شبکه های اجتماعی

امروزه اغلب افراد از سایت های شبکه های اجتماعی بسیار استفاده می کنند. از چهار شبکه اجتماعی جهت تاثیر بهتر سئو خارجی  می توانید استفاده نمایید که شامل فیسبوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام است. بنابراین اگر شما در هر شبکه ای که نام برده شد ورودی داشته باشید امتیاز بالایی را در گوگل خواهید گرفت. پس مد نظر داشته باشید که برای افزایش رتبه سایت خود در گوگل حتما در این 4 شبکه اجتماعی که نام برده شد عضو شوید و فعالیت لازم را داشته باشید. از دیگر مواردی که لازم است در مورد سایت های شبکه اجتماعی بدانید آن است که هزینه تبلیغ در سایت های نام برده مانند خدمات پیج اینستاگرام جزء ارزان ترین سایت ها برای تبلیغات به شمار میرود.

تولید محتوا

یکی از اصلی ترین تکنیک هایی که می توان رتبه سایت را افزایش داد، تولید محتوا می باشد. توجه داشته باشید که در تولید محتوا باید تمامی مواردی که در اصول خدمات تولید محتوا رعایت شود را دقت کنید. زمانی که محتوا شما کاملا سئو شده باشد، می تواند رتبه سایت را بهتر کند.

بازاریابی فروم و انجمن ها

برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را افزایش دهید، نیاز است فروم آنلاینی که در آن به کسب و کار مشغول هستید را پیدا کنید و در آن به فعالیت خود ادامه دهید. در این فرم باید به سوالات پاسخ درست دهید. همچنین این فرم ها سبب شناخته شدن شما به عنوان یک متخصص می شود و در نتیجه شهرت شما افزایش می یابد.

اشتراک گذاری عکس

یکی دیگر از تکنیک هایی که در سئو خارجی بسیار حائز اهمیت می باشد، به اشتراک گذاری عکس ها است. معمولا همه ما در سایت خود برای محصولات عکسی را قرار می دهیم، بنابراین می توانید همان عکس را در وب سایت های دیگر به اشتراک بگذارید. توصیه می کنیم عکس هایی را انتخاب کنید که جلب توجه کاربران سایت شود.

پرسش و پاسخ

از دیگر تکنیک های سئو خارجی می توان به پرسش و پاسخ نیز اشاره کرد. توجه داشته باشید که این تکنیک مانند فروم ها است که این مکان در آنها فراهم است که در آن به پرسش و پاسخ بپردازید. بنابراین سعی کنید پرسش ها و پاسخ ها تخصصی تر باشد، زیرا آنها شما را به عنوان یک متخصص می شناسند.

ثبت مقاله های نوشته شده

در این تکنیک کافیست مقاله های جدید یا آنهایی که خودتان  نوشته اید در وب سایت هایی از جمله goArticle  و Ezine درج کنید. در نظر داشته باشید انجام آن سبب افزایش ترافیک در سایت شما می گردد.

بوکمارک کردن

می توان بوکمارک کردن را جزء بهترین تکنیک های سئو خارجی جهت افزایش رتبه سایت دانست. تنها کافیست در این مرحله آخرین پست و صفحات ایجاد شده را در سایت بوکمارک درج کنید این سایت ها شامل ردیت و غیره می باشد و در واقع موتورهای جستجو علاقه زیادی به سایت های بوکمارک دارند از همین رو هر لینک و مطلبی که داخل این نوع سایت ها قرار دهید، امتیاز ویژه ای خواهید گرفت.

چه مقدار هزینه باید بابت سئو خارجی پرداخت کنیم؟

باید بگوییم برخی از فاکتورهایی که در سئو خارجی هستند هزینه بر می باشند. البته این امکان فراهم شده است که برخی از این فاکتور ها بدون پرداخت هزینه ای نیز انجام دهید. ناگفته نماند برخی از موارد نیاز است که برای بهینه سازی بهتر سایت خود هزینه پرداخت کنیم. به عنوان مثال استفاده از کانال های تلگرامی و سایت های تبلیغاتی جزء فاکتور های هزینه بر به حساب می آید.

نتیجه گیری

در این مقاله به طور کامل در مورد سئو خارجی به گفتگو پرداختیم و پی بردیم که منظور از سئو خارجی تمام کار های که در خارج از سایت خود برای بهینه سازی سایت خودتان انجام می دهید گفته می شود. البته سئو خارجی دارای مزیت های زیادی هم نیز می باشد. هم چنین در این مقاله به بهترین تکنیک های سئو خارجی نیز اشاره شده است.

سوالات متداول

 1. منظور از سئو خارجی چیست؟
  منظور سئو خارجی شامل تکنیک هایی می باشد که در خارج از سایت جهت بهینه سازی نیز صورت می گیرد.
 2. مهم ترین تکنیک های سئو خارجی سایت کدام اند؟
  از مهم ترین تکنیک ها  می توان به تولید محتوا، به اشتراک گذاری عکس، سایت های شبکه اجتماعی و پرسش و پاسخ نیز اشاره کرد.
 3. مزایای سئو خارجی برای کسب و کارهای اینترنتی چیست؟
  از مزایای مهم آن می توان به بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو، افزایش ترافیک سایت، افزایش اعتبار سایت و امکان کسب درآمد را اشاره کرد.

دریافت مشاوره رایگان

برای گرفتن مشاوره تخصصی رایگان جهت رشد کسب و کار خود شماره تماس خود را ارسال نمایید.

مطالب مفید

فروش لباس در اینستاگرام
اینستاگرام

همه چیز درباره فروش لباس در اینستاگرام

نحوه راه اندازی فروشگاه لباس در اینستاگرام   راه‌اندازی فروشگاه و بهبود فروش لباس در اینستاگرام به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در ادامه یک راهنمای

به رشد کسب و کار خود فکر میکنید؟

همین حالا با ما تماس بگیرید

رشد کسب و کار